! DOPRAVA za 0,- kč do vydejních míst PPL - pouze do konce února ! 

O podpalovači z dřevité vlny

Přírodní ekologický podpalovač z dřevité vlny a parafínu pro snazší zažehnutí ohně v krbu, zahradním grilu či otevřených ohništích. Vyrobeno hoblováním z českého dříví, nejčastěji ze smrku a borovice. Podpalovače jsou vyrobeny v České republice českýma ručičkama. Při výrobě dřevité vlny nepoužíváme žádnou chemii, jsme šetrní vůči přírodě.

Hlavní výhodou je především jednoduché rozdělání ohně, bez nutné potřeby třísek, papíru či roští. Naše podpalovače hoří až 10 minut, podpálí tak i větší polínka suchého dřeva. Ulehčete si práci a podpořte české ručičky.

 

Naše podpalovače balíme do eko-balení z recyklovatelných materiálů. I ty nakonec zapálíte. Nevytváříme tak žádný odpad a nezatěžujeme přírodu.

U nás můžete zakoupit podpalovače již od 1,86Kč za kus s dopravou ZDARMA až před dveře!

podpalovac-z-drevite-vlny1

 

Výroba podpalovače

Tzv. základním kamenem pro výrobu našeho přírodního podpalovače je dřevitá vlna. Ta se získává hoblováním špalíků měkkého dřeva, nejčastěji smrků a borovic, samozřejmě bez přídavku jakékoliv chemie. Samotná dřevitá vlna je čistě přírodní produkt z českých lesů.

Provazce se nejprve musí vysušit, buď přirozeně vzduchem, příp. v sušárně na dřevo. Poté se provazce namočí do rozpáleného parafínu, pro zpevnění (např: Mogul, Palmový olej, Kerawax... ), s co nejnižším obsahem oleje a nechá se vytvrdnout v mrazicím boxu.

Následně se po vytvrdnutí podpalovač nařeže na požadovanou délku. Naše podpalovače mají jednu standartní délku cca 5 - 7cm o průměru 20-30mm.

My z HOŘÍ.CZ vyrábíme tyto podpalovače ručně v České republice.

Koupí našich produktů podpoříte české výrobce.

 

 

 

Skladování podpalovače

Lze skladovat i v obytných místnostech, můžete tak mít podpalovač vždy po ruce. Skladujte v suchých prostorách a při teplotě +5°C -až +30°C, při teplotách nad 50°C dochází k tavení parafínu.

Při nesprávné manipulaci se zapáleným podpalovačem může dojít k popálení či pokapáním parafínem. Uchovávejte mimo dosah dětí!

 

Zpět do obchodu